A Veolia központjába költözik a CHP-ERŐMŰ Kft. virtuális erőműve

A Veolia központjába költözik a CHP-ERŐMŰ Kft. virtuális erőműve

A szabályozói piacon erősít tovább a Veolia Energia Magyarország Zrt.

Április 1-jétől a Veolia csoport budaörsi központjából végzi tevékenységét a CHP-ERŐMŰ Kft. villamosenergia-kereskedelmi és virtuális erőmű üzletága. A költözés jelzi, hogy a Veolia Energia Magyarország Zrt. a legnagyobb szereplők közé lépett a rendszerszintű szolgáltatások piacán is, a társaság tevékenysége pedig immáron a teljes értékláncot lefedi a magyarországi energetikai piacon. Egyúttal a CHP-ERŐMŰ Kft. új virtuális erőmű szabályzó központjának kialakítása fontos lépés abba az irányba, hogy a Veolia az arra alkalmas erőműveit integrálja a virtuális erőműbe, hatékonyabbá téve működésüket és tovább szélesítve a csoport szolgáltatási palettáját rendszerszintű szolgáltatások nyújtásával is.
Új helyszínen, a Veolia Energia Magyarország Zrt. budaörsi székházában folytatja a munkáját április 1-jétől a CHP-ERŐMŰ Kft. villamosenergia-kereskedelmi és virtuális erőmű üzletága. A virtuális erőmű informatikai eszközparkjának, illetve az üzletági tevékenységet végző 15 fős szakembercsapat költöztetése befejeződött, az átállás zökkenőmentesen megtörtént.
A Veolia Energia Magyarország Zrt. tavaly decemberben vásárolt 51 százalékos tulajdonrészt a CHP-ERŐMŰ Kft.-ben. A tranzakció eredményeképpen a Veolia Energia Magyarország Zrt. erőmű portfóliója tovább bővült az újpalotai, az egri és a dunakeszi gázmotoros kiserőművekkel. Egyúttal a társaság a szabályozói piacra is belépett, ugyanis a CHP-ERŐMŰ Kft. a három, együttesen közel 30 megawatt villamosenergia-termelő egységet már korábban egy ún. virtuális erőműbe szervezte, amelybe január 1-től a Veolia gázmotoros erőművei, mintegy 29 MW összteljesítménnyel szintén integrálásra kerültek. Az így kialakult virtuális erőmű termelésének koordinálását és irányítását végzi a most Budaörsre átkerült szabályzó központ.
„Az akvizíciót követően fontos cél volt, hogy a virtuális erőművet mielőbb integráljuk a Veolia csoport tevékenységébe, ezt a célt szolgálta a szabályzó központ áthelyezése is a Veolia központjába” – közölte Fernezelyi Ferenc, a CHP-ERŐMŰ Kft. ügyvezető igazgatója. A tervek szerint a Veolia a későbbiekben ebbe a rendszerbe vonja saját gázmotoros kiserőművein kívül, az arra alkalmas földgáztüzelésű egyéb erőműveit, valamint a közeli jövőben a megújuló alapon termelő erőműveit is.
„A terveink megvalósítása további lehetőséget kínál erőműveink működésének még hatékonyabbá tételére, egyúttal az eddiginél is szélesebb palettával és jobb ajánlatokkal tudunk megjelenni a rendszerszintű szolgáltatások piacain” – hangsúlyozta Fernezelyi Ferenc. A CHP-ERŐMŰ Kft. ügyvezetője kifejtette: a Veolia csoport tevékenysége már a teljes értékláncot lefedi a hazai energetikai piacon, a gáz- és biomasszakereskedelemtől kezdve, a távhőtermelésen és távhőszolgáltatáson keresztül a villamosenergia-termelésig és a villamosenergia-kereskedelemig bezárólag. A virtuáliserőmű-rendszer működtetése és fejlesztése pedig további segítséget nyújt az energiatermelés hatékonyságának fokozásához, valamint a Magyarországon is egyre nagyobb számban megjelenő időjárásfüggő megújuló erőművek – mindenekelőtt a nap- és szélerőművek – rendszerbe integrálásához.

***

***
A Veolia Energia Magyarország Zrt-ről:
A Veolia a magyar energia-, víz- és hulladékgazdálkodási piac egyik vezető szereplője. A cégcsoport három ágazatának 2017. évi konszolidált árbevétele közel 68 milliárd forint volt, munkavállalóinak létszáma jelenleg megközelíti az 1800 főt.
A Veolia Energia Magyarország Zrt. több mint 25 éves szakmai tapasztalattal a magyar energetikai piac meghatározó szereplője, önkormányzati és közületi szerződésállományának meghatározó része – például a pécsi, dorogi, esztergomi vagy tatai lakossági és intézményi távhőszolgáltatás – a 2020-as évekbe nyúlik előre. A társaság 2013 folyamán stratégiai együttműködési megállapodást kötött Magyarország kormányával.
Az energetikai vállalatcsoport jelenleg több mint 1000 főt foglalkoztat, országosan több mint 250 üzemeltetett telephelyen van jelen. A cégcsoport konszolidált árbevétele 2016-ban 52,8, 2017-ben pedig 55,1 milliárd forint volt.
A cégcsoport 50 hazai önkormányzat több létesítményét, 85 állami és középületet, 28 egészségügyi intézményt és 31 ipari telephelyet lát el energiával. Emellett a magyarországi Veolia csoport által üzemeltetett távhőszolgáltatók 12 városban immár 13,5 ezer lakás távfűtéséről gondoskodnak, miközben országszerte a vállalat további közel 117 000 lakossági és intézményi ügyfél számára termel hőenergiát.
Az országos kiterjedésű cégcsoport energetikai szolgáltatások üzletága hőtermelő- és elosztó rendszerek üzemeltetését végzi önkormányzatok, költségvetési szervek és a magánszektor számára, de tevékenységi körébe tartozik ezen felül a teljes körű létesítmény-üzemeltetés és az ipari outsourcing is.
A Veolia Energia Magyarország Zrt. éves hőenergia-termelése meghaladja a 6700 terajoule-t, és évente több mint 750 gigawattóra villamos energiát állít elő, továbbá egy 28 gázmotorból álló, összesen 36 megawatt kapacitású virtuális erőművet kitevő országos rendszert üzemeltet.
A Veolia Energia Magyarország Zrt. erőművi üzletágának hét egységében (a pécsi Pannon Hőerőmű Zrt., a Kőbányahő Kft., a dorogi, debreceni és nyíregyházi erőművek, a szakolyi DBM Zrt. és az ajkai Bakonyi Erőmű Zrt.) magas hatásfokú földgáztüzelésű és megújuló energiát – biomasszát – felhasználó blokkok működnek, ezzel is tükrözve a cégcsoport környezetbarát energiatermelés iránti elkötelezettségét.


Discover more from 1st-press

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Vélemény, hozzászólás?

Enable Notifications OK No thanks