Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő ismét szembeszállt az Orbán-rezsim elnyomó intézkedéseivel, amikor a parlamentben tiltakozott a gyülekezési jog korlátozása és a Pride betiltását célzó törvénymódosítás ellen. A tiltakozás formája, a füstgyertyák meggyújtása, nemcsak figyelemfelkeltő volt, hanem komoly következményekkel is járt: Kövér László házelnök rekordösszegű, 12 millió forintos büntetést szabott ki Hadházyra, és 12 ülésnapról kitiltotta őt. Ez az összeg jól mutatja a hatalom retorzióját az ellenzéki hangok elnyomására.
A közösség összefogása
Hadházy Ákos Facebook-posztjában számolt be arról, hogy a közösség ereje ismét megmutatkozott: másfél nap alatt sikerült összegyűjteni a brutális büntetés összegét sok kisadományból. A képviselő meghatódva köszönte meg a támogatást és az üzeneteket, amelyek erőt adnak neki a küzdelem folytatásához. „Nem tudom elmondani, mekkora erőt ad, hogy néhány nappal az előző hétmillió forint után sok-sok kisadományból másfél nap alatt összejött a házmester által kiszabott újabb büntetés összege” – írta.
Miért nincs értelme többé füstgyertyát gyújtani?
Hadházy posztjában három okot sorolt fel, amiért nem tervezi több füstgyertyás akciót:
Korszakhatár: A gyülekezési törvény átírása és a Pride betiltása szerinte egy olyan határpontot jelent, amely után Magyarország már nem hibrid rezsimként, hanem valódi diktatúraként jellemezhető. Az ilyen körülmények között szerinte már nincs értelme parlamenti tiltakozó akciókat folytatni.
Ellenzéki kivonulás szükségessége: Úgy véli, hogy az egyetlen valóban hatásos lépés az lenne, ha az ellenzék végleg kivonulna a parlamentből, mert ez fájna igazán Kövér Lászlónak és a Fidesznek.
A parlamenti tiltakozás korlátai: Hadházy szerint a füstgyertyák sem tudták megakadályozni a gyalázatos törvények elfogadását. Úgy látja, hogy csak elszánt tömegek képesek megállítani az ország diktatórikus irányba való sodródását.
Felhívás tüntetésre
A képviselő arra kérte támogatóit, hogy csatlakozzanak hozzá egy tüntetésen március 25-én 17 órakor a Ferenciek terén. Úgy véli, hogy csak széles körű társadalmi összefogással lehet visszaszorítani az Orbán-rezsim elnyomó intézkedéseit.
Hadházy Ákos példája rámutat arra, hogy az Orbán-kormány egyre erőteljesebb eszközökkel próbálja elhallgattatni az ellenzéki hangokat. Az ilyen büntetések nemcsak elrettentőek, hanem emlékeztetnek a kommunista idők önkényes hatalomgyakorlására is.
Discover more from 1st-press
Subscribe to get the latest posts sent to your email.