Tegnap délután teljes terjedelmében égett egy személyautó az M1-es autópálya 81-es főútnál lévő lehajtójánál. A győri és pannonhalmi hivatásos tűzoltók gyorsan a helyszínre érkeztek, és megfékezték a lángokat. A tűz keletkezésekor a járműben tartózkodó személy szerencsére időben ki tudott szállni, így sérülés nem történt.
📽 Nézd meg a tűzoltók beavatkozását bemutató videót, amely ritka bepillantást nyújt a hősies munkájukba!
A tűzesetek hátteréről és megelőzéséről érdeklődtünk dr. Németh Ramóna tűzoltó főhadnagytól, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivőjétől:
Hogyan keletkezhetett a tűz?
Az eset kapcsán tűzvizsgálati eljárás nem indult, így a pontos okokat nem ismerjük. Általánosságban azonban elmondható, hogy a gépjárműtüzek többsége a motortérben, elektromos berendezések közelében vagy az üzemanyag-rendszernél alakul ki.
Megelőzhetők lennének ezek a balesetek?
A szakértők szerint a rendszeres karbantartás, a motortér tisztántartása, valamint a jármű gondos átvizsgálása csökkentheti a tűzveszélyt. Az elhasználódott alkatrészek, törések vagy szerelési hibák mind kockázatot jelentenek, és egy szikra elég ahhoz, hogy a lángok gyorsan elharapózzanak.
Mit tehetünk, ha tűz keletkezik?
Ha füstöt vagy égett szagot észlelünk, azonnal húzódjunk félre, állítsuk le a motort, és hagyjuk el a járművet. Egy kisebb porral vagy habbal oltó készülék segíthet egy kezdődő tüzet megfékezni, de ha ez nem lehetséges, azonnal hívjuk a 112-es segélyhívót, és várjuk meg a tűzoltók érkezését biztonságos távolságban.
Tények és számok
Győr-Moson-Sopron vármegyében évente 30-40 gépjárműtűzesethez riasztják a tűzoltókat. Ezek általában jelentős anyagi kárral járnak, és nem ritka, hogy a lángok teljesen megsemmisítik az autót. Személyi sérülés szerencsére ritkán fordul elő.
Videó forrása: BM OKF Facebook oldala
Discover more from 1st-press
Subscribe to get the latest posts sent to your email.