Az online csalások egyik leggyakoribb formája továbbra is az adásvételekkel kapcsolatos csalás – hívja fel a figyelmet a Veszprém Megyei Rendőrkapitányság. A „Dióbél aranyáron” című, kissé kattintásvadász címet viselő eset is ezt bizonyítja, bár valójában nem a dió ára volt a probléma. Egy 66 éves tapolcai nő egy online közösségi csoportban talált hirdetésre jelentkezve próbált kedvező áron dióbelet vásárolni, ám a pénzéért végül sem diót, sem dióbelet, de még a héját sem kapta meg. A történet tanulságos, és rávilágít arra, hogy ha előre utalunk egy interneten kínált termékért egy ismeretlennek, szinte biztosan futhatunk a pénzünk után.
Ha előre utal egy interneten kínált termékért valakinek, akit korábbról nem ismert, szinte biztosan futhat a pénze után. Így járt az a 66 éves tapolcai nő is, aki egy online közösségi csoportban feladott hirdetésre jelentkezve próbált kedvező áron dióbelet vásárolni. Még az sem keltett gyanút benne, hogy az eladó ragaszkodott a vételár előre utalásához. Mivel a nyugdíjas nőnek nem volt bankszámlája, fiát kérte meg, hogy utaljon el 15 ezer forintot. A pénz elküldését követően azonban az eladó elérhetetlenné vált, és a megrendelt dióbél sem érkezett meg.
A hölgy annak ellenére, hogy tisztában volt az előre utalás veszélyével, mégis kockáztatott, ugyanis annyira kedvező volt a vételár, hogy nem akarta elszalasztani a lehetőséget.
Az online térben elkövetett csalások megelőzésével kapcsolatban további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.
Kép: illusztráció
Discover more from 1st-press
Subscribe to get the latest posts sent to your email.