Egyéb

Háromgólos győzelem az Iváncsa ellen

Újabb edzőmérkőzésen van túl FC Ajka csapata. A mieink a korábbi tervekkel ellentétben nem a másodosztályú Siófokot, hanem az NB III. Közép csoportjának újoncát az Iváncsa csapatát fogadták a Városi Sportcentrumban.

Az FC Ajka a Pokorni (Balogh), Krebsz (Baksa), Pákai (Köles), Kovács Gergő, Csemer (Juhász) – Nagy Erik (Szabó), Pavlitzky (Varga) – Horváth Péter (Kalász) – Vallejos (Bene), Major (Horváth Patrik) – Nagy Krisztián (Kovács Gábor) összeállításban léptek pályára.

A mérkőzésén elején a vendégek akarata érvényesült jobban, a hazaiak elég álmosan kezdték a találkozót.

A 9. percben aztán sikerült az Ajkának az első valamire való helyzetüket gólra váltania, amikor Kovács Gergő  ugratta ki remekül Nagy Krisztiánt, aki Dániel Csaba mellett a kapu közepébe passzolt. 1-0

A következő hazai gólra sem kellett sokat várni, hiszen a 17. percben Horváth Péter ugratta ki remekül Majort, aki az alapvonalig cselezte magát, a középre adására remekül érkezett Nagy Krisztián, aki az üres kapuba passzolt. 2-0

A második gól megnyugtatta a  hazaiakat és bátran támadták az Iváncsa kapuját a közönség a házigazdáktól szebbnél szebb akciókat láthatott, az ellenfél nem nagyon jutott el Pokorni kapujáig.

A rengeteg kihagyott helyzet aztán megbosszulta magát, hiszen az Iváncsa egy szabadrúgást követően szépített, így a félidőre egy gólra olvadt az FC Ajka előnye

A második félidőben is többnyire az Ajka akarata érvényesült, de a kapu előterében rendre hiba csúszott a passzokba, így újabb találatot nem sikerült szereznie a zöld fehér gárdának, egészen a mérkőzés 79. percéig, amikor egy szögletet követően Köles talált a hálóba, ezzel visszaállítva a kétgólos különbséget.

A mérkőzés hajrájában Markó ugratta ki remek ütemben Kovács Gábort, aki a kapust kicselezve az üres kapuba passzolt. 4-1

Újabb találat már nem esett, így magabiztos, háromgólos győzelmet aratott az FC Ajka az NB III. Közép csoportjának újonca ellen.

Az FC Ajka  legközelebb szombaton 10 órai kezdettel a Veszprém csapatát fogadja a Városi Sportcentrumban. Amit szintén élőben közvetítünk